żywienie

Jedzenie na wagę coraz popluarniejsze w Polsce

tagi: catering, jedzenie, obiad, restauracje, żywienie

Jedzenie na wagę coraz popluarniejsze w Polsce

(...) Przeważnie nie masz czasu, by spożywać posiłki w ściśle określonych porach? Jesteś zabiegany i  z trudem znajdujesz czas na to, aby coś zjeść, a jeśli już to jest to fast - food, którego uda Ci się kupić gdzieś na mieście? Dlaczego sięgnąłeś właśnie po fast - food? Z pewnością nie dlatego, że jest bardzo smaczny. Ma jednak inną ważną zaletę: jest stosunkowo tani, zwłaszcza jeżeli nie jest to hamburger z popularnej (...)

Dodany przez Daniel, piątek, 18 03 2015

Polskie potrawy wciąż królują na naszych stołach!

tagi: gastronomia, jedzenie, żywienie

Polskie potrawy wciąż królują na naszych stołach!

(...) Sporo się u nas zmienia - jako naród czy raczej społeczeństwo dojrzewamy kulinarnie i interesujemy się odkrywaniem egzotycznych smaków, ale mimo wszystko wciąż mocno trzymamy się tradycji. Polskie potrawy królują na naszych stołach, a niedzielne obiady wciąż jeszcze obowiązkowo nawiązują do przeszłości: schabowy, ziemniak, surówka z kapusty lub zasmażana kapusta - to zestaw obowiązkowy pojawiający się na wielu polskich stołach w trakcie niedzielnego obiadu. Czy to źle? Oczywiście, że nie! Pod warunkiem, że do przygotowania tych potraw używamy wartościowych produktów spożywczych. Schabowy jest świetnym źródłem białka, ziemniaki to niezwykle cenny potas, a kapusta jest tak pełna składników odżywczych (a przy tym nietucząca), że trudno jej nie polecać. W (...)

Dodany przez Piast, piątek, 04 11 2014

Kawa - najpopularniejsza używka świata

tagi: catering, gastronomia, żywienie

Kawa - najpopularniejsza używka świata

(...) Trudno sobie właściwie wyobrazić, co dziś zrobilibyśmy bez jednej z najbardziej popularnych używek na świecie, jaką jest kawa. Codziennie pijemy ją z rana, albowiem czujemy potrzebę wypicia aromatycznej filiżanki tego smakowitego ciemnego naparu.  Oczywiście w ten sposób fundujemy sobie znaczną dawkę kofeiny. Czy jednak pijemy kawę tylko, dlatego, aby poczuć się lepiej, stanąć na nogi, czy też kawa ma także jakieś wady?Kofeina i inne składnikiJeżeli mówimy o tym, jaki skład ma kawa świeżo palona, zawsze na początku mówimy o kofeinie. Jednakże kawa, jaką jest na przykład Arabica to nie tylko porcja kofeiny, (...)

Dodany przez Mariola, piątek, 25 06 2014

Prezenty dobre na każdą okazję

tagi: catering, czekolada, jedzenie, żywienie

Prezenty dobre na każdą okazję

(...) W chwili gdy mamy dać komuś coś na prezent, nie raz nie dwa, biliśmy się z pewnymi dylematami odnośnie tego co to może być za prezent. Czasem wręcz nie mieliśmy żadnego pomysłu. Dobrze jest dowiedzieć się o tym, że aktualnie panuje sezon na... czekoladowe prezenty!.W sklepach oferujących czekoladę w większości przypadków wszelkie wypuszczane przez nich produkty tworzy się własnoręcznie czyli są to czekoladki ręcznie robione. Ich bazę stanowi czekolada opiera się na wieloletniej belgijskiej recepturze, z w wielu przypadkach są to oryginalne czekoladki belgijskie. To, jakie dodatki będzie zawierał czekoladowy prezent w środku zależy wyłącznie od gustu klienta.Tego typu firmy (...)

Dodany przez Mariola, piątek, 04 06 2013