Restauracja

Cudowny wytwór pszczół

tagi: catering, gastronomia, miód, restauracja

Cudowny wytwór pszczół

(...) Miód to produkt spożywczy znany nam od wielu lat. Jest on wytwarzany głównie przez pszczoły, które przetwarzają nektar kwiatowy różnych roślin. Mamy bardzo duży wybór miodów. Wśród nich wyróżniamy spadziowe, nektarowe oraz mieszane. Warto dowiedzieć się o tych produktach czegoś więcej.Jak wszyscy wiemy, pierwszą zaletą miodu jest oczywiście to, że świetnie działa na nasze zdrowie. Jednak warto wiedzieć, że ten złocisty płyn dodany do gorącej herbaty wcale nie pomoże nam w walce z przeziębieniem lub bólem (...)

Dodany przez Marylka, piątek, 02 03 2015

Co to jest "agar" i do czego sluży?

tagi: catering, jedzenie, restauracja

Co to jest

(...) Czytając etykiety wielu produktów spożywczych z pewnością niejednokrotnie zauważyliśmy, że wśród składników wytwórczych znajduje się substancja o mało mówiącej przeciętnemu człowiekowi nazwie "agar". Czym więc jest agar?Wszystko dzięki wodorostomAgar, fachowo nazywający się agar-agar to substancja chemiczna pozyskiwana z glonów z grupy krasnorostów, rosnących u wybrzeży mórz. Jednym z największych producentów zagęstników spożywczych w Polsce jest PPZ Niechlów. Ten znany wytwórca dodatków do żywności dostarcza agar do kilkudziesięciu krajów świata, położonych na wszystkich zamieszkałych kontynentach.Agar charakteryzuje się dwiema podstawowymi właściwościami - pęcznieniem i żelowaniem. Obie cechy czynią (...)

Dodany przez Krak, piątek, 29 01 2015

Imprezy na dworze

tagi: catering, jedzenie, restauracja

Imprezy na dworze

(...) Z całą pewnością każdy z nas lubi od czasu do czasu, zwłaszcza w okresie lata udać się na imprezę, jaka to odbywa się pod gołym niebem. Na pewno będąc tam, zauważaliśmy, że niemalże nie mogłaby się ona odbyć bez asortymentu, jakim są namioty piwne. Na pewno wspomagają one, bowiem przygotowanie całej imprezy, a jak sama nazwa wskazuje zgromadzeni goście mogą nabyć tutaj alkohol. Namioty tego typu cechują się różnorodną wielkością i (...)

Dodany przez Marylka, piątek, 15 01 2015

Pomysł na imprezę

tagi: gastronomia, jedzenie, restauracja, słodycze

Pomysł na imprezę

(...) udział lub czymś, co już dawniej widzieli i żeby każda kolejna impreza była niezapomniana jak również oryginalna. Planuje się imprezy w basenie, wspólne nurkowanie w studni, skoki ze spadochronu, serwuje się pieczonego dzika czy barana, tajskie jedzenie albo także wystrzałowe drinki. Wynajem fontanny czekoladowej nie jest tanim przedsięwzięciem. Już za PLN możemy kupić kg napoju bogów - do (...)

Dodany przez Popiel, piątek, 23 03 2013

Z ekologią za pan brat

tagi: catering, jedzenie, restauracja

Z ekologią za pan brat

(...) Kto zyska na usunięciu siatek z folii ze sklepów? Supermarkety zmniejszając koszty przekazywane na kupno reklamówek foliowych pozwolą zaoszczędzić dużą kwotę środków finansowych. Czy na pewno zależy na ochronie środowiska? Ekolodzy twierdzą, że konieczny jest odpowiedni recykling. Cała okoliczność prawnie nie jest wciąż unormowana. Nie zwlekając na uzyskanie podpisów i ciągnące się debaty sejmowe, niektóre sklepy tj.: E-Leclerc, Ikea, Biedronka czy Carrefour postanowiły zrezygnować z bezpłatnych siatek plastikowych i oszczędzają dzięki (...)

Dodany przez Feliks, piątek, 17 03 2013

Poranna kawa

tagi: catering, gastronomia, restauracja

Poranna kawa

(...) Od prostych zaparzaczy, ekspresów przelewowych zaopatrzonych w papierowy filtr, poprzez warniki, tygielki aż do profesjonalnych ekspresów ciśnieniowych jakie na co dzień stanowią wyposażenie gastronomii, wyposażenie kawiarni i wyposażenie restauracji.Dodatkowo ciśnieniowe ekspresy możemy podzielić na 3 rodzaje: automatyczny, kolbowy, dzbankowy.Bary podają różne rodzaje kaw, ponieważ posiadają różnego rodzaju urządzenia do jej parzenia. Bardziej wyszukane lokale trzymają także warniki oraz osobne młynki.Najpopularniejszym z nich, spotykanym w kawiarniach jest ekspres ciśnieniowy.Ekspresy do kawy w ostatnich czasach coraz częściej maszerują z kawiarni do naszych mieszkań.W kuchniach wielu ludzi spotykamy coraz bardziej skomplikowane urządzenia a popularne jeszcze niedawno głośne młynki do kawy, zaparzacze do kawy odchodzą stopniowo do schowka.Dodatkowo ciśnieniowe ekspresy możemy podzielić na 3 rodzaje: automatyczny, dzbankowy, kolbowy.Sposób ten pozwala najlepiej wydostać z kawy jej zalety smakowe.Możemy wyodrębnić (...)

Dodany przez Ula, piątek, 08 03 2013