Jedzenie

Jedzenie na wagę coraz popluarniejsze w Polsce

tagi: catering, jedzenie, obiad, restauracje, żywienie

Jedzenie na wagę coraz popluarniejsze w Polsce

(...) sieciówki a kebab z jednej z niezliczonej ilości budek z jedzeniem. Nie jadasz śniadań w restauracji z uwagi na to, że nie należą one do tanich? Teraz możesz już temu zaradzić! Jak? Wystarczy, że odwiedzisz miejsce, w którym możesz kupić jedzenie na wagę. Zazwyczaj podana jest cena za 100 g, w zależności od tego jak ciężkie jest jedzenie, które nałożysz na talerz - tyle zapłacisz.Restauracja taka oferuje naprawdę duży (...)

Dodany przez Daniel, piątek, 18 03 2015

Co to jest "agar" i do czego sluży?

tagi: catering, jedzenie, restauracja

Co to jest

(...) substancję niezwykle przydatna dla wielu gałęzi przemysłu, w szczególności zaś w przetwórstwie spożywczym. Z tego też względu zapotrzebowanie na agar rośnie z roku na rok.Gdzie znajduje zastosowanie agarAgar, jako substancja żelująca jest bez wątpienia najczęściej używanym do tego celu składnikiem. Podstawową branżą, w której wykorzystywany jest agar to produkcja spożywcza. Bez niego nie byłoby możliwe wytwarzanie takich znanych każdemu człowiekowi produktów jak m.in.: galaretki, dżemy, popularne żelki czy też ptasie mleczko. Branża farmaceutyczna wykorzystuje agar do wytwarzania środków na przeczyszczenie, Z kolei przemysł fotograficzny na agarze oparł emulsje światłoczułe, niezbędne do produkcji tradycyjnych (...)

Dodany przez Krak, piątek, 29 01 2015

Imprezy na dworze

tagi: catering, jedzenie, restauracja

Imprezy na dworze

(...) różnymi wymiarami, dlatego to na ogół organizator imprezy wybiera te, które to spełniają wszystkie jego oczekiwania. Ważna rola do spełnienia Istotną rolę do spełnienia w czasie imprez organizowanych na dworze mają także stoły piwne. Na pewno warto organizując taką imprezę je zakupić, albowiem goście mają po prostu gdzie usiąść. Stoły piwne na ogół mogą pomieścić kilka osób, a tym samym mamy możliwość zasiąść wokół nich wraz ze (...)

Dodany przez Marylka, piątek, 15 01 2015

Dieta studenta, czyli tajemnice lodówki w akademik

tagi: catering, gastronomia, jedzenie

Dieta studenta, czyli tajemnice lodówki w akademik

(...) Dieta studenta bywa bardzo zróżnicowana, wszystko zależy od indywidualnych upodobań, ilości czasu jaką dana osoba zechce poświęcić na gotowanie i tego, który jest dzień miesiąca. Nie od dzisiaj wiadomo, że im bliżej końca, tym większe pustki można w lodówce zaobserwować. Jednak gotowanie na studiach niesie za sobą bardzo wiele zalet. Po pierwsze student nabiera samodzielności, mowa zawłaszcza o tych, którzy w domu nie przyczyniali się do żadnych samodzielnych eksperymentów z gankami i patelnią. Pierwsze w miarę udane dania mają niepowtarzalny smak, który pamięta się przez długie lata. Kolejną świetną sprawą jest integracja z innymi ludźmi, przy garnkach jakoś zawsze fajnie się rozmawia. Zwłaszcza, jeśli w kuchni (...)

Dodany przez Mikołaj, piątek, 18 11 2014

Polskie potrawy wciąż królują na naszych stołach!

tagi: gastronomia, jedzenie, żywienie

Polskie potrawy wciąż królują na naszych stołach!

(...) tradycyjnej polskiej kuchni roi się zresztą od bardzo zdrowych i pełnowartościowych specjałów. Ich sekret tkwi zarówno w składnikach, jak i w kompozycji (swojskim, tradycyjnym smaku), ale przede wszystkim idealnym dopasowaniu do naszych lokalnych potrzeb. Nie ma się co oszukiwać – warunki klimatyczne skazują nas na taki, a nie inny sposób żywienia. Do warunków panujących w egzotycznych krajach czy nawet krajach śródziemnomorskich jest nam bardzo daleko. Tradycja doskonale wskazuje co powinniśmy jeść by nie zabrakło nam energii w naszych lokalnych warunkach i nie ma sensu od niej uciekać. Tradycyjne polskie potrawy Rosół z kury, barszcz ukraiński, kapuśniak i krupnik – te zupy, które wciąż bardzo często pojawiają się na polskich stołach, zawierają całe (...)

Dodany przez Piast, piątek, 04 11 2014

Prezenty dobre na każdą okazję

tagi: catering, czekolada, jedzenie, żywienie

Prezenty dobre na każdą okazję

(...) później dopasujesz dodatki z kilku różnych kategorii. Możesz wybierać w przyprawach, ziołach, cukiereczkach, owocach i wielu innych. W ten sam sposób stworzysz własne praliny. Bardzo modną propozycją na prezenty z czekolady jest SMS z czekolady, dzięki któremu na pralinach w wybranym przez ciebie smaku zostaną naszkicowane litery, które utworzą napis wybrany wcześniej przez Ciebie. Tak urocza przesyłka z pewnością sprawi przyjemność bliskiej nam osobie. Tego typu  prezenty jak czekoladki z napisem będziesz mieć okazję uskutecznić przy okazji: Dnia Matki, Urodzin, Imienin, Walentynek, Zaręczyn... SMS z czekolady to również dobry sposób na to, aby w miły sposób przekazać komuś, że (...)

Dodany przez Mariola, piątek, 04 06 2013

Pomysł na imprezę

tagi: gastronomia, jedzenie, restauracja, słodycze

Pomysł na imprezę

(...) działania fontanny uczestnicy imprezy mogą podchodzić jak również nabijać na patyczki pianki, rurki, wafelki, banany, truskawki, winogrona, pomarańcze, ananasa czy inne frykasy, a potem maczać je w sączącej się czekoladzie. Instytucje trudniące się organizacją imprez poszukują coraz to nowych koncepcji na spowodowanie, by uczestnicy spotkania nie byli znudzeni czymś, w czym już kiedyś brali (...)

Dodany przez Popiel, piątek, 23 03 2013

Z ekologią za pan brat

tagi: catering, jedzenie, restauracja

Z ekologią za pan brat

(...) temu duże sumy pieniędzy. Sklepy te umieściły w ofercie za to torebki papierowe i w dodatku na tym zyskują. Szacuje się, że największe sieci na sprzedaży toreb papierowych zarabiają kilka milionów złotych na rok. Jedna z sieci deklaruje, że dochód ze sprzedaży przeznaczyła na akcję reklamową, promującą torebki ekologiczne, ich używanie i kupowanie. Kampania jest w toku i sieć zarobiła podwójnie bo równolegle prezentuje też samą siebie. Z kolei inna zapewnia, że zarobione tym sposobem kwoty wyda m.in. na zakup koszy na wyczerpane baterie. (...)

Dodany przez Feliks, piątek, 17 03 2013