Gastronomia

Meble i inne akcesoria sklepowe

tagi: dystrybutor, gastronomia, meble, sklep

Meble i inne akcesoria sklepowe

(...) gastronomicznych, wyposażenie do sklepów oraz meble sklepowe są jak najbardziej w takich okolicznościach pożądane. Laikom mogłoby się wydawać, że sprzęty i akcesoria sklepowe to nic szczególnego. Kilka półek. lodówek czy lad chłodniczych i już. Nic podobnego, bo to tylko tak wygląda z pozoru. Każdy, kto choć odrobinę orientuje się w kwestiach związanych z handlem, wie, że nie można od tak otworzyć sobie (...)

Dodany przez Daniel, piątek, 30 10 2017

Cudowny wytwór pszczół

tagi: catering, gastronomia, miód, restauracja

Cudowny wytwór pszczół

(...) gardła! Miód zachowuje swoje właściwości lecznicze do około 60 stopni Celsjusza. Dlatego lepszym pomysłem będzie np. zjedzenie z nim kanapki lub spożycie go w czystej postaci. Każdy rodzaj miodu ma inne właściwości lecznicze. Przykładowo gryczany świetnie działa na naczynia krwionośne, ponieważ je oczyszcza, dlatego jest często polecany ludziom starszym, szczególnie narażonym na miażdżycę. Natomiast rodzaj spadziowy działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Jeśli natomiast mamy problemy ze stresem, trudności z (...)

Dodany przez Marylka, piątek, 02 03 2015

Dieta studenta, czyli tajemnice lodówki w akademik

tagi: catering, gastronomia, jedzenie

Dieta studenta, czyli tajemnice lodówki w akademik

(...) zbierze się kilka osób. Wspólnie ugotowany posiłek scala lepiej niż niejedna impreza... Trzeba pamiętać, że przeciętny student nie jest milionerem, a więc musi być przygotowany na to, że czeka go swoista szkoła przetrwania. Z drugiej strony motywuje to do większej kreatywności oraz uczy oszczędnego gospodarowania pieniędzmi i jedzeniem. Po prostu po jakimś czasie wszyscy studenci, zawłaszcza osobniki zamieszkujące akademiki, nabywają umiejętności gotowania tak, aby nie marnowało się praktycznie nic. Jak zaoszczędzić na zakupach spożywczych? Warto szukać promocji, dobrą opcją są też oczywiście dyskonty. Można w nich nabyć produkty dobrej jakości po konkurencyjnych cenach. Należy też zawsze pamiętać, że gotowe danie (...)

Dodany przez Mikołaj, piątek, 18 11 2014

Polskie potrawy wciąż królują na naszych stołach!

tagi: gastronomia, jedzenie, żywienie

Polskie potrawy wciąż królują na naszych stołach!

(...) Sporo się u nas zmienia - jako naród czy raczej społeczeństwo dojrzewamy kulinarnie i interesujemy się odkrywaniem egzotycznych smaków, ale mimo wszystko wciąż mocno trzymamy się tradycji. Polskie potrawy królują na naszych stołach, a niedzielne obiady wciąż jeszcze obowiązkowo nawiązują do przeszłości: schabowy, ziemniak, surówka z kapusty lub zasmażana kapusta - to zestaw obowiązkowy pojawiający się na wielu polskich stołach w trakcie niedzielnego obiadu. Czy to źle? Oczywiście, że nie! Pod warunkiem, że do przygotowania tych potraw używamy wartościowych produktów spożywczych. Schabowy jest świetnym źródłem białka, ziemniaki to niezwykle cenny potas, a kapusta jest tak pełna składników odżywczych (a przy tym nietucząca), że trudno jej nie polecać. W (...)

Dodany przez Piast, piątek, 04 11 2014

Kawa - najpopularniejsza używka świata

tagi: catering, gastronomia, żywienie

Kawa - najpopularniejsza używka świata

(...) ale także innych substancji, które to na nasz organizm mają nie tylko dobry, ale i negatywny wpływ. Warto zaznaczyć, ze kawa zawiera w sobie także kafeol i kafestol. Obecne są tutaj także kwasy chlorogenowe, kwas kawowy, oraz różnorodne związki aromatyczne. Należy zaznaczyć, że związki te ulegają przemianie, nie tylko w procesie przetwarzania, ale także w chwili, kiedy zaparzamy kawę. Wspomnieć trzeba, że stężenie obydwu tych składników jest różne w zależności od gatunku kawy, dlatego też wiemy, że najwięcej z nich jest w kawie skandynawskiej, tureckiej, zaś najmniejsza ilość szkodliwych związków występuje (...)

Dodany przez Mariola, piątek, 25 06 2014

Pomysł na imprezę

tagi: gastronomia, jedzenie, restauracja, słodycze

Pomysł na imprezę

(...) Fontanna czekoladowa to niezwykle intrygująca koncepcja na zaplanowanie oryginalnego przyjęcia w kręgu znajomych albo w gronie rodzinnym. Wynajem fontanny z czekolady we Wrocławiu to propozycja polegająca na załączeniu specjalnego urządzenia w wybranym miejscu lejącego jak również podgrzewającego czekoladę płynną. Po załączeniu mechanizmu fontanna czekolady przelewa się z góry na dół. W czasie (...)

Dodany przez Popiel, piątek, 23 03 2013

Poranna kawa

tagi: catering, gastronomia, restauracja

Poranna kawa

(...) 2 rodzaje ekspresów: ekspres ciśnieniowy i ekspres przelewowy.W dzisiejszej kuchni możemy uświadczyć rozmaite urządzenia.Kawa to najbardziej wzięty napój człowieka. Od prostych ekspresów przelewowych, zaparzaczy wyposażonych w papierowy filtr, poprzez tygielki, warniki aż do zaawansowanych zaparzaczy i ekspresów ciśnieniowych jakie na co dzień stanowią wyposażenie gastronomii.Często nosimy ją przy sobie w termosach, nabywamy w knajpach lub automatach.Większość społeczeństwa mniema, iż najlepszą receptą na dobrą kawę jest picie jej w pubach lub barach posiadających ekspresy kawowe.Urządzenia do przyrządzania i magazynowania kawy, a więc ekspresy do kawy, filtry, warniki, termos, termosy wdarły się szturmem do naszych kuchni, biur i domów. W nich aromat kawy wydobywany jest przy pomocy gorącej pary wodnej.Wczesna kawa dla wielu ludzi stała się nieodzownym elementem prawidłowego funkcjonowania.W nich aromat kawy wydobywany jest przy pomocy gorącej pary wodnej.Większość społeczeństwa mniema, iż najlepszą metodą (...)

Dodany przez Ula, piątek, 08 03 2013