Catering

Jedzenie na wagę coraz popluarniejsze w Polsce

tagi: catering, jedzenie, obiad, restauracje, żywienie

Jedzenie na wagę coraz popluarniejsze w Polsce

(...) Przeważnie nie masz czasu, by spożywać posiłki w ściśle określonych porach? Jesteś zabiegany i  z trudem znajdujesz czas na to, aby coś zjeść, a jeśli już to jest to fast - food, którego uda Ci się kupić gdzieś na mieście? Dlaczego sięgnąłeś właśnie po fast - food? Z pewnością nie dlatego, że jest bardzo smaczny. Ma jednak inną ważną zaletę: jest stosunkowo tani, zwłaszcza jeżeli nie jest to hamburger z popularnej (...)

Dodany przez Daniel, piątek, 18 03 2015

Cudowny wytwór pszczół

tagi: catering, gastronomia, miód, restauracja

Cudowny wytwór pszczół

(...) Miód to produkt spożywczy znany nam od wielu lat. Jest on wytwarzany głównie przez pszczoły, które przetwarzają nektar kwiatowy różnych roślin. Mamy bardzo duży wybór miodów. Wśród nich wyróżniamy spadziowe, nektarowe oraz mieszane. Warto dowiedzieć się o tych produktach czegoś więcej.Jak wszyscy wiemy, pierwszą zaletą miodu jest oczywiście to, że świetnie działa na nasze zdrowie. Jednak warto wiedzieć, że ten złocisty płyn dodany do gorącej herbaty wcale nie pomoże nam w walce z przeziębieniem lub bólem (...)

Dodany przez Marylka, piątek, 02 03 2015

Co to jest "agar" i do czego sluży?

tagi: catering, jedzenie, restauracja

Co to jest

(...) Czytając etykiety wielu produktów spożywczych z pewnością niejednokrotnie zauważyliśmy, że wśród składników wytwórczych znajduje się substancja o mało mówiącej przeciętnemu człowiekowi nazwie "agar". Czym więc jest agar?Wszystko dzięki wodorostomAgar, fachowo nazywający się agar-agar to substancja chemiczna pozyskiwana z glonów z grupy krasnorostów, rosnących u wybrzeży mórz. Jednym z największych producentów zagęstników spożywczych w Polsce jest PPZ Niechlów. Ten znany wytwórca dodatków do żywności dostarcza agar do kilkudziesięciu krajów świata, położonych na wszystkich zamieszkałych kontynentach.Agar charakteryzuje się dwiema podstawowymi właściwościami - pęcznieniem i żelowaniem. Obie cechy czynią (...)

Dodany przez Krak, piątek, 29 01 2015

Imprezy na dworze

tagi: catering, jedzenie, restauracja

Imprezy na dworze

(...) Z całą pewnością każdy z nas lubi od czasu do czasu, zwłaszcza w okresie lata udać się na imprezę, jaka to odbywa się pod gołym niebem. Na pewno będąc tam, zauważaliśmy, że niemalże nie mogłaby się ona odbyć bez asortymentu, jakim są namioty piwne. Na pewno wspomagają one, bowiem przygotowanie całej imprezy, a jak sama nazwa wskazuje zgromadzeni goście mogą nabyć tutaj alkohol. Namioty tego typu cechują się różnorodną wielkością i (...)

Dodany przez Marylka, piątek, 15 01 2015

Dieta studenta, czyli tajemnice lodówki w akademik

tagi: catering, gastronomia, jedzenie

Dieta studenta, czyli tajemnice lodówki w akademik

(...) Dieta studenta bywa bardzo zróżnicowana, wszystko zależy od indywidualnych upodobań, ilości czasu jaką dana osoba zechce poświęcić na gotowanie i tego, który jest dzień miesiąca. Nie od dzisiaj wiadomo, że im bliżej końca, tym większe pustki można w lodówce zaobserwować. Jednak gotowanie na studiach niesie za sobą bardzo wiele zalet. Po pierwsze student nabiera samodzielności, mowa zawłaszcza o tych, którzy w domu nie przyczyniali się do żadnych samodzielnych eksperymentów z gankami i patelnią. Pierwsze w miarę udane dania mają niepowtarzalny smak, który pamięta się przez długie lata. Kolejną świetną sprawą jest integracja z innymi ludźmi, przy garnkach jakoś zawsze fajnie się rozmawia. Zwłaszcza, jeśli w kuchni (...)

Dodany przez Mikołaj, piątek, 18 11 2014

Kawa - najpopularniejsza używka świata

tagi: catering, gastronomia, żywienie

Kawa - najpopularniejsza używka świata

(...) Trudno sobie właściwie wyobrazić, co dziś zrobilibyśmy bez jednej z najbardziej popularnych używek na świecie, jaką jest kawa. Codziennie pijemy ją z rana, albowiem czujemy potrzebę wypicia aromatycznej filiżanki tego smakowitego ciemnego naparu.  Oczywiście w ten sposób fundujemy sobie znaczną dawkę kofeiny. Czy jednak pijemy kawę tylko, dlatego, aby poczuć się lepiej, stanąć na nogi, czy też kawa ma także jakieś wady?Kofeina i inne składnikiJeżeli mówimy o tym, jaki skład ma kawa świeżo palona, zawsze na początku mówimy o kofeinie. Jednakże kawa, jaką jest na przykład Arabica to nie tylko porcja kofeiny, (...)

Dodany przez Mariola, piątek, 25 06 2014

Prezenty dobre na każdą okazję

tagi: catering, czekolada, jedzenie, żywienie

Prezenty dobre na każdą okazję

(...) W chwili gdy mamy dać komuś coś na prezent, nie raz nie dwa, biliśmy się z pewnymi dylematami odnośnie tego co to może być za prezent. Czasem wręcz nie mieliśmy żadnego pomysłu. Dobrze jest dowiedzieć się o tym, że aktualnie panuje sezon na... czekoladowe prezenty!.W sklepach oferujących czekoladę w większości przypadków wszelkie wypuszczane przez nich produkty tworzy się własnoręcznie czyli są to czekoladki ręcznie robione. Ich bazę stanowi czekolada opiera się na wieloletniej belgijskiej recepturze, z w wielu przypadkach są to oryginalne czekoladki belgijskie. To, jakie dodatki będzie zawierał czekoladowy prezent w środku zależy wyłącznie od gustu klienta.Tego typu firmy (...)

Dodany przez Mariola, piątek, 04 06 2013

Z ekologią za pan brat

tagi: catering, jedzenie, restauracja

Z ekologią za pan brat

(...) Kto zyska na usunięciu siatek z folii ze sklepów? Supermarkety zmniejszając koszty przekazywane na kupno reklamówek foliowych pozwolą zaoszczędzić dużą kwotę środków finansowych. Czy na pewno zależy na ochronie środowiska? Ekolodzy twierdzą, że konieczny jest odpowiedni recykling. Cała okoliczność prawnie nie jest wciąż unormowana. Nie zwlekając na uzyskanie podpisów i ciągnące się debaty sejmowe, niektóre sklepy tj.: E-Leclerc, Ikea, Biedronka czy Carrefour postanowiły zrezygnować z bezpłatnych siatek plastikowych i oszczędzają dzięki (...)

Dodany przez Feliks, piątek, 17 03 2013

Poranna kawa

tagi: catering, gastronomia, restauracja

Poranna kawa

(...) Od prostych zaparzaczy, ekspresów przelewowych zaopatrzonych w papierowy filtr, poprzez warniki, tygielki aż do profesjonalnych ekspresów ciśnieniowych jakie na co dzień stanowią wyposażenie gastronomii, wyposażenie kawiarni i wyposażenie restauracji.Dodatkowo ciśnieniowe ekspresy możemy podzielić na 3 rodzaje: automatyczny, kolbowy, dzbankowy.Bary podają różne rodzaje kaw, ponieważ posiadają różnego rodzaju urządzenia do jej parzenia. Bardziej wyszukane lokale trzymają także warniki oraz osobne młynki.Najpopularniejszym z nich, spotykanym w kawiarniach jest ekspres ciśnieniowy.Ekspresy do kawy w ostatnich czasach coraz częściej maszerują z kawiarni do naszych mieszkań.W kuchniach wielu ludzi spotykamy coraz bardziej skomplikowane urządzenia a popularne jeszcze niedawno głośne młynki do kawy, zaparzacze do kawy odchodzą stopniowo do schowka.Dodatkowo ciśnieniowe ekspresy możemy podzielić na 3 rodzaje: automatyczny, dzbankowy, kolbowy.Sposób ten pozwala najlepiej wydostać z kawy jej zalety smakowe.Możemy wyodrębnić (...)

Dodany przez Ula, piątek, 08 03 2013